Czy warto się szkolić?

silhouette of man standing on high ground under red and blue skies

Społeczeństwo można podzielić na dwie grupy: tych którzy stale się doszkalają i tych, którzy niestety nic nie robią w kierunku samorozwoju.

Jednak czy takie stałe doszkalanie się coś daje? Czy warto się szkolić?

Odpowiedź jest tylko jedna: warto, ponieważ nawet z najgorszego szkolenia można wynieść jakąś choćby najmniejszą wiedzę, która może się nam przydać do czegoś w przyszłości.

Warto się także swoimi umiejętnościami wyróżniać spośród tłumu, ponieważ nigdy nie wiadomo jakie umiejętności nam się przydadzą i kiedy życie będzie wymagało od nas zmiany miejsca pracy.

Wykazując się licznymi cechami wyróżniającymi nas spośród innych kandydatów, stajemy się bardziej atrakcyjni w oczach nowych przyszłych i potencjalnych pracodawców, u których będziemy starali się o pracę. A praca nigdy nie będzie stabilna i bezpieczna, ponieważ różne kryzysy pokazują, że nie ma stabilnych firm.

Nawet wielkie i rozwijające się firmy upadają, które funkcjonowały na rynku pracy przez kilkadziesiąt lat. Jednak ktoś może podać argument, że szkolenia są zbyt drogie na to by stale się szkolić. Tak i nie. Szkolenia są drogie, jednak istnieje szereg możliwości dzięki którym można tą cenę ominąć.

Przykładem są liczne dofinansowania z Unii Europejskiej, biur pracy czy innych podobnych instytucji.

Uczestniczenie w róźnych szkoleniach otwiera nas także na nowe znajomości, co może się także przydać w przyszłości w celu nawiązania współpracy, która może zaowocować obustronnie. Co przyniesie zadowalające efekty jednej jak i drugiej stronie. Niekiedy może nawet bardziej niż umiejętności. Przykre to jest ale prawdziwe. Znajomości równieź przydają sie w życiu i trzeba się z tym liczyć.

Stałe podnoszenie kwalifikacji daje możliwość podejmowania coraz większych wyzwań, co często prowadzi do awansu czy podnoszenia swoich aspiracji zawodowych. A dążenie do tych aspiracji owocuje sukcesami.

Zatem jeśli masz jakiś pomysł na siebie to warto szukać różnych rozwiązań na to by móc się szkolić nawet na tych najdroższych szkoleniach.