Czy warto się szkolić?

silhouette of man standing on high ground under red and blue skies

Społeczeństwo można podzielić na dwie grupy: tych którzy stale się doszkalają i tych, którzy niestety nic nie robią w kierunku samorozwoju.

Jednak czy takie stałe doszkalanie się coś daje? Czy warto się szkolić?

Odpowiedź jest tylko jedna: warto, ponieważ nawet z najgorszego szkolenia można wynieść jakąś choćby najmniejszą wiedzę, która może się nam przydać do czegoś w przyszłości.

Warto się także swoimi umiejętnościami wyróżniać spośród tłumu, ponieważ nigdy nie wiadomo jakie umiejętności nam się przydadzą i kiedy życie będzie wymagało od nas zmiany miejsca pracy.

Wykazując się licznymi cechami wyróżniającymi nas spośród innych kandydatów, stajemy się bardziej atrakcyjni w oczach nowych przyszłych i potencjalnych pracodawców, u których będziemy starali się o pracę. A praca nigdy nie będzie stabilna i bezpieczna, ponieważ różne kryzysy pokazują, że nie ma stabilnych firm.

Nawet wielkie i rozwijające się firmy upadają, które funkcjonowały na rynku pracy przez kilkadziesiąt lat. Jednak ktoś może podać argument, że szkolenia są zbyt drogie na to by stale się szkolić. Tak i nie. Szkolenia są drogie, jednak istnieje szereg możliwości dzięki którym można tą cenę ominąć.

Przykładem są liczne dofinansowania z Unii Europejskiej, biur pracy czy innych podobnych instytucji.

Uczestniczenie w róźnych szkoleniach otwiera nas także na nowe znajomości, co może się także przydać w przyszłości w celu nawiązania współpracy, która może zaowocować obustronnie. Co przyniesie zadowalające efekty jednej jak i drugiej stronie. Niekiedy może nawet bardziej niż umiejętności. Przykre to jest ale prawdziwe. Znajomości równieź przydają sie w życiu i trzeba się z tym liczyć.

Stałe podnoszenie kwalifikacji daje możliwość podejmowania coraz większych wyzwań, co często prowadzi do awansu czy podnoszenia swoich aspiracji zawodowych. A dążenie do tych aspiracji owocuje sukcesami.

Zatem jeśli masz jakiś pomysł na siebie to warto szukać różnych rozwiązań na to by móc się szkolić nawet na tych najdroższych szkoleniach.

Dodaj komentarz